8a edició - 15 al 22 de març de 2002

Cartell 8a edició

La consolidació del Jurat Internacional i la gran acceptació de la secció dedicada a les Escoles de Cinema d'Amèrica Llatina, creada en l'anterior edició, signifiquen un pas endavant de la Mostra. Els Premis, atorgats pel Jurat presidit per Mercedes Sampietro i completat per Francesc Betriu, Gabriel Figueroa Flores, Josi Ganzenmüller i Paco Algora, van recaure en "En la puta vida" (Millor llargmetratge i Millor actriu, Mariana Santángelo); Andrés Wood (Millor director per "La fiebre del Loco"); Selton Mello (Millor actor per "Lavoura Arcaica"); i "Rosarigasinos", de Rodrigo Grande (Millor Òpera Prima). El Premi del Públic va anar per a "En la puta vida", de Beatriz Sánchez Flores, mentre el Premi ICCI al millor guió va recaure en "Lavoura Arcaica", de Luiz Fernando Carvalho.

Convidats

Andrea Fantoni, Antonio Sempere, Augusto Tamayo, Carles Bosch, Enrique Gabriel, Federico Luppi, Francesc Betriu, Francisco Algora, Gabriel Figueroa Jr., Héctor Herrera, Jimena Lindo, Joaquim Romaguera, Jordi Dauder, Josep Linuesa, Josep María Domènech, Josi Ganzenmüller, Lope Serrano, Lucrecia, Mariana Santángelo, Mariano Andrade, Mercedes Sampietro, Sergio Cabrera i Víctor Gaviria.

Homenatges

Francisco Rabal Jorge Amado Anthony Quinn Pedro Armendáriz

Escoles de cinema

Escuela Internacional de Cine y Televisión (Cuba)

ESCAC (Espanya)

Exposicions

Sentit i sentimient - Seqüències cubanes (Fotografies de Lope Serrano)

Pedro Armendáriz, per Figueroa (Fotografies de Gabriel Figueroa)

Concerts

Homenatge a Astor Piazzolla (Grau & Soto)

A tribute to Carlos Santana (Abraxas)

Rosita Minaldi, relat en clau de tango (Gloria Geberovich)

Combo Músics de Lleida (Latin Jazz)

Àlbum de fotos

1prensa
2lope
3figueroa
4luppi
5ferrer
6luppi
7luppi
8raul
9ferrer
10siurana
11lope
12figueroa
13paeria
14debate
15figueroa
16sampietro
17diego
18betriu
19herrera
20muria
 
Mostrar número 
Página 1 de 3
 
 
Powered by Phoca Gallery

Tornar amunt