Mostra de cinema llatinoamericà de Lleida

Adreça Postal: C/ General Brito, 5 – Baixos
25007-Lleida (Espanya)

Telèfons:
+34 973 238017
+34 973 224545

Fax:
+ 34 973 224545

Email:
mostra@mostrade
lleida.com

facebook ico-yt Twitter

Mostra de cinema llatinoamericà de Lleida

Horaris de les projeccions - dissabte 18 abril

Atenció: s'obre en una nova finestra. ImprimeixCorreu electrònic

dissabte, 18 d'abril de 2015 12:50

12:00h - La Palma Produccions

16:00h - Marmato (Premi Millor Documental i Premi del Públic)

18:00h - Cantinflas (Premi Millor Director iPremi Millor Actor)

20:00h - Conducta (Menció d'Honor del Jurat, Premi a la Millor Actriu i Premi del Públic)

22:00h - Güeros (Premi al Millor Llarmetratge)

   

CLOENDA 21a MOSTRA DE CINEMA LLATINOAMERICÀ DE CATALUNYA

Atenció: s'obre en una nova finestra. ImprimeixCorreu electrònic

divendres, 17 d'abril de 2015 15:12

Us informem que aquest any la cloenda de la 21a Mostra serà molt especial, se celebrarà a la nau central de la Seu Vella de Lleida.
Desprès d'anomenar els premiats, podrem gaudir d'un CONCERT DE TANGO amb la cantant Sandra Rehder, acompanyada dels músics Gustavo Battaglia, Claudio Constantini, i Horacio Fumero.

ENTRADA GRATUITA (fins exhaurir aforament)

Porta d'entrada per el claustre.

   

PALMARÈS 21a MOSTRA DE CINEMA LLATINOAMERICÀ DE CATALUNYA

Atenció: s'obre en una nova finestra. ImprimeixCorreu electrònic

divendres, 17 d'abril de 2015 13:50

LLARGMETRATGES: El Jurat de la Secció Oficial de Llargmetratges integrat per Judith Colell (presidenta), Diego Vega, Javier Martín-Domínguez, Julia Vargas-Weise i Sergio Álvarez ha decidit atorgar els següents premis:


Premi Radio Exterior de España: "El hijo buscado" de Daniel Gaglianó (Argentina)

Premi Casa Amèrica Catalunya al Millor Guió: Enrique Buchichio, per "Zanahoria"

(Uruguai-Argentina)

Premi al Millor Actor: Oscar Jaenada per "Cantinflas"(Mèxic)

Premi a la Millor Actriu: Alina Rodriguez per "Conducta" (Cuba)

Premi Òpera Prima: "Mateo" de María Gamboa (Colòmbia-França)

Premi Obra Social "la Caixa" al Millor Director: Sebastián del Amo per

"Cantinflas"(Mèxic)

Premi al Millor Llargmetratge: "Güeros" de Alonso Ruizpalacios (Mèxic)

Menció d’Honor: "Conducta" de Ernesto Daranas (Cuba).


Premis del públic:

1.- "Conducta" de Ernesto Daranas (Cuba).

2.- "Cantinflas" de Sebastián del Amo (Mèxic)

3.- "Mateo" de María Gamboa (Colòmbia-França)



DOCUMENTALS: El Jurat de la Secció Oficial de Documentals integrat per Mireia Farrero (presidenta), Nayra Llonch i Quim Bonastra, ha decidit atorgar els següents premis:


Premi al Millor Documental: "Marmato" de Mark Grieco (EUA-Colòmbia)

Menció d’ Honor: "De cometas y fronteras" de Yolanda Pividal (EUA-Mèxic-Espanya)


Premis del públic:

1.- "Marmato" de Mark Grieco (EUA-Colòmbia)

2.- "De cometas y fronteras" de Yolanda Pividal (EUA-Mèxic-Espanya)

3.- "JMQ, en busca de un sueño" de Antoni Verdaguer (Espanya)



CURTMETRATGES: El Jurat de la Secció Oficial de Curtmetratges integrat per Javier de Castro (president), Aida Flix, Eduard Muntada, Marta Betriu i Víctor Masip,  ha decidit atorgar els següents premis:


Premi al Millor Curtmetratge: "Os meninos do Rio" de Javier Macipe (Espanya-

Portugal)

Menció d’Honor: "El corredor" de José Luis Montesinos (Espanya)

   

PROGRAMACIÓ DIJOUS 16 D'ABRIL

Atenció: s'obre en una nova finestra. ImprimeixCorreu electrònic

dijous, 16 d'abril de 2015 10:09

Lloc: CaixaForum Lleida

10.00  FUTBOLÍN (ARG/ESP) (LLARG) (MINF)
16.00  EL TROMPETISTA (MÈX) (CURT) (SO) + LA UTILIDAD DE UN REVISTERO (ESP) (LLARG) (SO)
18.15  2037 (ESP) (CURT) (SO) + EL CRÍTICO (ARG/XIL) (LLARG) (SO)
20.15  EL CORREDOR (ESP) (CURT) (SO) + GÜEROS (MEX) (LLARG) (SO)
22.15  FLASH (ESP) (CURT) (SO) + CONDUCTA (CUB) (LLARG) (SO)

 

Lloc: Auditori CCCT del Campus de Cappont - UdL

17.00  JMQ, EN BUSCA DE UN SUEÑO (ESP) (DOC) (SO)
19.00  EL TRÍANGULO ROSA Y LA CURA NAZI PARA LA HOMOSEXUALIDAD (ARG) (DOC) (SO)

 

Lloc: Cafè del Teatre

21.30 FESTIVAL DE PUBLICITAT “EL SOL" 2014

 

 

 

   

Pàgina 10 de 26

Tornar amunt