Programa

Atenció: s'obre en una nova finestra. ImprimeixCorreu electrònic

Descarrega el programa en PDF


Lloc Hora Acte

Dilluns 16 d'abril

F. Lletres - Sala Actes
09.15 EL ESPANTO (DOC) de Martín Benchimol i Pablo Aparo
Argentina - 67 min

Dimarts 17 d'abril

F. Lletres - Sala Actes
09.30 LUNA GRANDE. UN TANGO POR GARCÍA LORCA (DOC) de Juan José Ponce Guzmán
Espanya - 63 min
F. Lletres - Sala Actes
11.30 TEMPESTAD (DOC) de Tatiana Huezo
Mèxic - 105 min

Dimecres 18 d'abril

F. Lletres - Sala Actes
18.30 GENERACIÓN: BUÑUEL, LORCA, DALÍ (DOC) de Javier Espada i Albert Montón
Espanya/Mèxic - 75 min

Dijous 19 d'abril

IEI
19.30 INAUGURACIÓ EXPOSICIÓ CINEASTES AL SEU LLOC. RETRATS D’ÓSCAR FERNÁNDEZ ORENGO (IN/CLO)

Divendres 20 d'abril

La LLotja
20.30 INAUGURACIÓ (IN/CLO)
Concert CINEMATANGO (IN/CLO)
Projecció dels curtmetratges:
EL CORTO DEL AÑO (IN/CLO) de José Mariano Pulfer
Argentina - 14 min
PIXIED (IN/CLO) d’Agostina Ravazzola i Gabriela Sorroza
Argentina - 8 min
PEQUEÑO MANIFIESTO EN CONTRA DEL CINE SOLEMNE (IN/CLO) de Roberto Porta
Argentina - 14 min
MATRIA (IN/CLO) d’Álvaro Gago
Espanya - 20 min

Dissabte 21 d'abril

CaixaForum
11.30 SESSIÓ CURTMETRATGES ESCAC (SE)
CaixaForum
16.00 EL CORTO DEL AÑO (CURT) de José Mariano Pulfer
Argentina - 14 min
NIÑAS ARAÑA (LLARG) de Guillermo Helo
Xile - 94 min
CaixaForum
18.00 SOB, O VÉU DA VIDA OCEÂNICA (CURT) de Quico Meirelles
Brasil - 9 min (VOSE)
O FILME DA MINHA VIDA (LLARG) de Selton Mello
Brasil - 113 min (VOSE)
CaixaForum
20.15 PREMONICIÓN (CURT) de Leticia Akel Escárate
Xile - 13 min
SINFONÍA PARA ANA (LLARG) d’Ernesto Ardito i Virna Molina
Argentina - 119 min
CaixaForum
22.45 VERDE (CURT) d’Alonso Ruizpalacios
Mèxic - 22 min
AMATEUR (LLARG) de Sebastián Perillo
Argentina - 97 min

Diumenge 22 d'abril

CaixaForum
11.30 SESSIÓ CURTMETRATGES CATALAN FILMS (SE)
CaixaForum
16.00 PIXIED (CURT) d’Agostina Ravazzola i Gabriela Sorroza
Argentina - 8 min
EL PAMPERO (LLARG) de Matías Lucchesi
Argentina / Uruguai / França - 77 min
CaixaForum
18.00 THE BACK OF MY MIND (CURT) de Luciano Podcaminsky
Argentina / EE.UU - 10 min
COMO NUESTROS PADRES (LLARG) de Laís Bodanzky
Brasil - 102 min (VOSE)
CaixaForum
20.15 MATRIA (CURT) d’Álvaro Gago
Espanya - 20 min
MARACAIBO (LLARG) de Miguel Ángel Rocca
Argentina / Veneçuela - 95 min
CaixaForum
22.30 MADRE (CURT) de Rodrigo Sorogoyen
Espanya - 18 min
VIDA DE FAMILIA (LLARG) de Cristián Jiménez i Alicia Scherson
Xile - 81 min

Dilluns 23 d'abril

CaixaForum
20.00 CINEFUTURO EN CONTRA DEL VIENTO (SE) de Lenia Sainiut Tejera León
Cuba - 27 min
CaixaForum
21.00 NERUDA (SE) de Pablo Larraín
Xile / Argentina / França / Espanya - 108 min

Dimarts 24 d'abril

CaixaForum
10.00 EL PRINCIPITO (MINF) de Mark Osborne
França - 106 min
CaixaForum
16.00 VERDE (CURT) d’Alonso Ruizpalacios
Mèxic - 22 min
AMATEUR (LLARG) de Sebastián Perillo
Argentina - 97 min
CaixaForum
18.15 EL CORTO DEL AÑO (CURT) de José Mariano Pulfer
Argentina - 14 min
NIÑAS ARAÑA (LLARG) de Guillermo Helo
Xile - 94 min
CaixaForum
20.30 DEBRIS (CURT) de Julio O. Ramos
Perú / EE.UU - 14 min (VOSE)
EL VIGILANTE (LLARG) de Diego Ros
Mèxic - 75 min
CaixaForum
22.15 PEQUEÑO MANIFIESTO EN CONTRA DEL CINE SOLEMNE (CURT) de Roberto Porta
Argentina - 14 min
AL DESIERTO (LLARG) d’Ulises Rosell
Argentina / Xile - 94 min

Dimecres 25 d'abril

F. Lletres - Sala Actes
09.00 UN CINE EN CONCRETO (DOC) de Luz Ruciello
Argentina - 77 min
CaixaForum
10.00 EL PRINCIPITO (MINF) de Mark Osborne
França - 106 min
CaixaForum
16.00 MATRIA (CURT) d’Álvaro Gago
Espanya - 20 min
MARACAIBO (LLARG) de Miguel Ángel Rocca
Argentina / Veneçuela - 95 min
F. Lletres - V. Siurana
17.15 AL OTRO LADO DEL MURO (DOC) de Pau Ortiz
Espanya / Mèxic 68 min
CaixaForum
18.15 PIXIED (CURT) d’Agostina Ravazzola i Gabriela Sorroza
Argentina - 8 min
EL PAMPERO (LLARG) de Matías Lucchesi
Argentina / Uruguai / França - 77 min
F. Lletres - V. Siurana
19.00 EL PACTO DE ADRIANA (DOC) de Lissette Orozco
Xile - 96 min
CaixaForum
20.15 THE BACK OF MY MIND (CURT) de Luciano Podcaminsky
Argentina / EE.UU - 10 min
COMO NUESTROS PADRES (LLARG) de Laís Bodanzky
Brasil - 102 min (VOSE)
CaixaForum
22.30 MADRE (CURT) de Rodrigo Sorogoyen
Espanya - 18 min
VIDA DE FAMILIA (LLARG) de Cristián Jiménez i Alicia Scherson
Xile - 81 min

Dijous 26 d'abril

F. Lletres - V. Siurana
09.30 EL SILENCIO DE LOS FUSILES (DOC) de Natalia Orozco
Colòmbia / França - 118 min
CaixaForum
10.00 EL PRINCIPITO (MINF) de Mark Osborne
França - 106 min
CaixaForum
16.00 DEBRIS (CURT) de Julio O. Ramos
Perú / EE.UU - 14 min (VOSE)
EL VIGILANTE (LLARG) de Diego Ros
Mèxic - 75 min
CaixaForum
18.00 PEQUEÑO MANIFIESTO EN CONTRA DEL CINE SOLEMNE (CURT) de Roberto Porta
Argentina - 14 min
AL DESIERTO (LLARG) d’Ulises Rosell
Argentina / Xile - 94 min
CaixaForum
20.15 SOB, O VÉU DA VIDA OCEÂNICA (CURT) de Quico Meirelles
Brasil - 9 min (VOSE)
O FILME DA MINHA VIDA (LLARG) de Selton Mello
Brasil - 113 min (VOSE)
CaixaForum
22.30 PREMONICIÓN (CURT) de Leticia Akel Escárate
Xile - 13 min
SINFONÍA PARA ANA (LLARG) d’Ernesto Ardito i Virna Molina
Argentina - 119 min

Divendres 27 d'abril

CaixaForum
10.00 EL PRINCIPITO (MINF) de Mark Osborne
França - 106 min
La Llotja
20.30 CLOENDA (IN/CLO) Sessió Premiere mini-sèrie:
VIDA PRIVADA de Sílvia Munt
(IN/CLO) Espanya - 90 min + 76 min
 

LLEGENDA

  • IN/CLO Inauguració i cloenda
  • LLARG S.O. Llargmetratges de ficció
  • DOC S.O. Llargmetratges documentals
  • CURT S.O. Curtmetratges
  • MINF Matinals Infantils
  • SE Sessions Especials
  • VOSE Versió Original Subtitulada a l'Espanyol

ENTRADES

PROJECCIONS SECCIÓ OFICIAL LLARGMETRATGES FICCIÓ + CURTMETRATGES

Entrada general 4 €
Entrada reduïda 2 € (Clients de CaixaBank, Club TresC, Club Sènior, Club dels subscriptors Segre, Ass. d’Espectadors del Centre de Titelles de Lleida, Carnet Jove, carnet de Biblioteca Pública i estudiants universitaris).
Entrada gratuïta (carnet de l’EOI).
Entrades disponibles a CaixaForum Lleida en horari d’atenció al públic. Un cop començada la sessió no es permetrà l’accés a la sala ni es retornarà el preu de l’entrada.

PROJECCIONS SECCIÓ OFICIAL LLARGMETRATGES DOCUMENTALS I SESSIONS ESPECIALS

Entrada gratuïta fins completar aforament.

INAUGURACIÓ (TEATRE LA LLOTJA)

Entrada gratuïta. Recollida d’entrades del 9 al 18 d’abril, fins completar aforament, al Centre Llatinoamericà de Lleida (C/General Brito 5, Bx – De dilluns a divendres de 10 a 14h) i a la Regidoria de Cultura (Av. Blondel, 64 – De dilluns a divendres de 10 a 14h).

CLOENDA (TEATRE LA LLOTJA)

Entrada gratuïta. Recollida d’entrades del 9 al 25 d’abril fins completar aforament, al Centre Llatinoamericà de Lleida (C/General Brito 5, Bx – De dilluns a divendres de 10 a 14h) i a la Regidoria de Cultura (Av. Blondel, 64 – De dilluns a divendres de 10 a 14h).

ESPAIS

CaixaForum: CaixaForum Lleida (Av. Blondel, 3)
F. Lletres - Sala Actes: Sala d’Actes, Facultat de Lletres (Rectorat) UdL (Plaça de Víctor Siurana,1)
F. Lletres - V. Siurana: Saló Víctor Siurana, Facultat de Lletres (Rectorat) UdL (Plaça de Víctor Siurana,1)
La Llotja: Teatre La Llotja de Lleida (Av. Tortosa, 6-8)
IEI: Institut d’Estudis Ilerdencs - Sala Montsuar (Pl. Catedral s/n)

 

Aquest programa pot sofrir canvis de darrera hora, sempre per causes de força major.

Tornar amunt